همه چیز درباره سفر در زمان - قسمت هفدهم ( و پایانی ) : سخن آخر

بشر ، از بدو خلقت به دنبال ارتقای زندگی خویش بوده است . از زمان های بسیار دور ، رویا پردازی هایی بزرگ را انجام داده است و در بسیاری از موارد ، رویای خود را عملی ساخته است ؛ هرچند هستند ایده هایی که حتی امروز ، که به پیشرفت های چشمگیری در علوم مختلف دست پیدا کرده ایم ، همچنان بعید به نظر می رسند. با این حال ، زندگی به سبک امروز نیز از نظر مردمانی که قرن ها قبل زندگی می کردند ، امری بعید به نظر می آمد . پس عجیب نیست اگر روزی ، ایده های محال امروزی ، عملی شوند .

 سفر در زمان ، ایده ای مهیج و شگفت آور به نظر می رسد ، ایده ای که شاید حتی تا قرن بیست و دو نیر تنها قابل استفاده در ژانر علمی - تخیلی باشد . امروزه ، دانشمندان به پیشرفت های چشمگیری در این زمینه رسیده اند ، اما به نظر می رسد که سفر در زمان ، همچنان در مسیری طولانی برای عملی شدن قرار دارد .

 سفر در زمان ، مانند ده ها ایده دیگر ، ما را به تفکر وا می دارد . ایده ای که شاید حتی کمی ترسناک به نظر برسد . کنترل بر زمان ، مفهمومی نیست که به سادگی از آن گذشت . آیا دنیای ما آمادگی این پدیده را دارد ؟ پیامد های عملی شدن سفر در زمان و کنترل زمان چیست ؟ آیا سفر در زمان مقدمه ای برای نابودی جهان است ؟ و سوالات بی شماری که به ذهن هرکسی می رسد.

 در پایان ، این مجموعه را با ذکر یک جمله از استفن هاوکینگ به اتمام می رسانیم. استفن هاوکینگ می گوید : «سفر در زمان هیچگاه ممکن نمیشود ، زیرا اگر در آینده ممکن می شد ، مردمانی از آینده پیش ما می آمدند.» 

امیـرحســــیــــنـ ادیبیــــ

__________________________________________________

منابع :

"Websites"

Canot.ir

wikipedia.org

Bigbangpage.com

Mehrnews.com

Sciencebank.persianblog.ir

Beytote.com-pictures

Yjc.ir-pictures

“BOOKS”

Space Encyclopedia

Travel in time-e-BOOK

_______________________________________________________

گرد آوری مطالب مجموعه : بانکــــِ عِلــم

گرد آوری : بهمن 93

________________________________________________________

برای دسترسی به بقیه قسمت ها بر روی لینک ، کلیک کنید .

ما را از نظرات خود ، بهره مند سازید .

با توجه به اختصاصی بودنِ گردآوری ، کپی با ذکر دقیق منبع ، مجاز است .

________________________________________________________

در آینده نیز از وب ما دیدن کنید .


/ 0 نظر / 23 بازدید