دردسرهای امواج الکترومغناطیسی و انکار سازمان بهداشت جهانی


تشعشعات الکترومغناطیسی از آغاز تولد جهان هستی وجود داشته‌اند،‌ در آشناترین شکل،‌ این امواج به شکل نور دیده می‌شوند،‌اما با افزایش برج‌های مخابراتی و گجت‌ها، میزان امواج الکترومغناطیسی افزایش یافته و در برخی از انسان‌ها ایجاد حساسیت کرده‌اند،‌اختلالاتی که سازمان بهداشت جهانی آنها را رسما تایید نمی‌کند.

براساس گزارش فاکس‌نیوز،‌ یک زن فرانسوی به دلیل ابتلا به قرار گیری در معرض امواج الکترومغناطیسی از خود واکنش‌های شدید حساسیتی نشان می‌دهد،‌از این رو دادگاه او را از کارکردن در شهرها منع کرده و دولت نیز ماهانه 900 دلار حقوق ناتوانی به او پرداخت خواهد‌کرد. این زن 39 ساله به نام مارین ریچارد برای فرار از امواج الکترومغناطیسی باید در مناطق غیرشهری و دورافتاده و بدون برق زندگی کند. 

اما دادگاهی که ماه گذشته نشانه‌های حساسیت این زن را تایید کرده و او را از کار کردن بازداشت، حساسیت او به امواج  الکترومغناطیسی را یک بیماری معرفی نکرد. اگرچه افرادی مانند ریچارد علائمی از وجود حساسیت به امواج الکترومغناطیسی را گزارش کرده‌اند،‌نشانه‌هایی از قبیل سردرد‌های شدید، تهوع و افسردگی، با این‌همه سازمان جهانی بهداشت معتقد است هیچ ارتباط علمی برای اثبات ارتباط میان این نشانه‌ها و امواج الکترومغناطیس وجود ندارد و دانش امروز نسبت به این امواج بسیار پیشرفته‌تر از گذشته‌است و احتمال دارد اضطراب ناشی از قرارگیری در معرض این امواج عامل بروز نشانه‌های بیماری باشد.

در آگوست 2015 نیز خانواده‌ای آمریکایی دادخواستی مبنی بر بروز علائمی مانند سردرد، درد قفسه سینه،‌خون‌دماغ، تهوع، گیجی و خارش بدن پس از نصب شبکه وایرلس در مدرسه فرزندشان در سال 2013 را تسلیم دادگاه کرده و درخواست غرامتی 250 هزار دلاری کرده‌اند.

 

منبع : همشهری آنلاین

/ 0 نظر / 4 بازدید