دومین مرد ماه در تلاش برای رسیدن به مریخ

دومین مردی که توانسته روی ماه قدم بردارد، اکنون درحال برنامه‌ریزی روی نقشه‌ای بزرگ برای تبدیل کردن مریخ به مستعمره انسان‌ها تا ۲۵ سال آینده است.

براساس گزارش ساینس الرت، باز آلدرین با راه‌اندازی یک موسسه فضایی جدید و با همکاری موسسه تکنولوژی فلوریدا قصد دارد تا سال 2040 راهکاری برای قابل سکونت کردن سیاره مریخ بیابد.

اگرچه آلدرین می‌گوید برنامه‌اش قابل تغییر است اما در تلاش است تا سال 2040 بشر را در مریخ سکونت دهد، البته ترجیح آلدرین سال 2039 است که با هفتادمین سالگرد سفر وی به ماه همزمان خواهد‌بود.

درحال حاضر ناسا در تلاش است تا سال 2030 خود را به مریخ برساند و آلدرین امیدوار است ناسا بتواند از برخی از نظریات وی در این راستا استفاده کند. وی که 85 سال سن دارد سال‌ها است که رویای مریخ را در سر پرورانده‌است، وی کتابی با عنوان مریخ منتشر ساخته، چندین اختراع را در ارتباط با اکتشافات فضایی به نام خود ثبت کرده و طرح ساخت فضاپیمای سیکلر مریخی آلدرین را در سال 1985 با توانایی بردن و بازگرداندن انسان به مریخ را ارائه کرده‌است.

ایده ساخت فضاپیمای سیکلر از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی یافته،‌ اما آلدرین می‌گوید هنوز درحال تفکر درباره چگونگی بازدید از سیاره مریخ است. با این‌همه آلدرین هرگز به سفر بازگشت از مریخ فکر نمی‌کند،‌ دست‌کم در ابتدای کار قرار نیست کسی از مریخ به زمین بازگردد و حتی قرار نیست کسی از ابتدا در مریخ سکونت داشته‌باشد، بلکه هدف اولیه اقامت روی قمرهای فوبوس و دیموس مریخ است تا سنگ‌بناهای اقامت انسان در مریخ به این شکل تثبیت شوند.

شرکت‌های بخش خصوصی و دولتی به سختی در تلاشند تا انسان را به مریخ رسانده و شرایط زندگی او را در این سیاره فراهم کنند، اما برای رسیدن به این هدف هنوز راه طولانی در پیش است تا چنین سفری به پروژه‌ای عملی و ایمن تبدیل شود و زمانی که فناوری‌های مورد نیاز در دسترس قرار گیرند،‌ باز آلدرین می‌خواهد در این سفر پرماجرا نقشی کلیدی به عهده داشته‌باشد.

 

منبع : همشهری آنلاین

/ 0 نظر / 27 بازدید